Πρώτη ήττα για τη Λεβάντε, στην κορυφή η Ρεάλ

Την πρώτη της φετινή ήττα στην Primera Division γνώρισε η Λεβάντε, 0-2, στην έδρα της Οσασούνα και έπεσε στην τρίτη θέση, πίσω από Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα.

Η ευχάριστη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος στην Ισπανία, τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Οσασούνα και δεν κατάφερε να διατηρήσει το αήττητο σερί της.

Η Λεβάντε είχε 7 νίκες και 2 ισοπαλίες έως τώρα, αλλά στο "Ρέινο ντε Ναβάρα" υποχρεώθηκε στην πρώτη

της ήττα.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά, ο Σεχούντο (40`) και ο Νίνο (44`) νίκησαν δύο φορές τον Γκουστάβο Μουνούα.

Στο δεύτερο μέρος η Λεβάντε προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η άμυνα των γηπεδούχων άντεξε στην πίεση, ακόμη και με 10 παίκτες. Ο Σεχούντο αποβλήθηκε στο 59ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά και πάλι δεν άλλαξε κάτι.

Με τη... γκέλα της Λεβάντε, η Ρεάλ είναι πλέον μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα, ενώ ακολουθεί η Μπαρτσελόνα.