Πρώτη εντός έδρας νίκη για Γουίγκαν, 2-0 τη Γουλβς

Την πρώτη εντός έδρας νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Γουίγκαν, που επικράτησε με 2-0 της Γουλβς στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά στην αναμέτρηση και δημιούργησαν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ από τα πρώτα λεπτά. Σε αυτό συνέβαλλε και η γρήγορη αποβολή του Χένρι. Στο 11ο λεπτό ο παίκτης της Γουλβς ανέτρεψε τον Γκόμεζ και αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα,

αφήνοντας την ομάδα του με δέκα.

Δεδομένης της αριθμητικής της υπεροχής, το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο της Γουίγκαν. Στο 65` ο Γκόμεζ με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και στο 85` ο Ροντανιέγκα έγραψε το τελικό 2-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:Σάββατο (02/10):Γουίγκαν - Γουλβς: 2-0 (66` Γκόμεζ, 85` Ροντανέγκα)17:00GR Μπέρμιγχαμ - Εβερτον17:00GR Στόουκ Σίτι - Μπλάκμπερν17:00GR Σάντερλαντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ17:00GR Τότεναμ - Αστον