Πρωταθλήτρια και αήττητη η Γιούβε

Πρωταθλήτρια και αήττητη, λοιπόν, η Γιουβέντους, η οποία νίκησε και στον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος με 3-1 την Αταλάντα και έτσι κατέκτησε τον τίτλο έχοντας 23 νίκες και 15 ισοπαλίες.Ο Μαρόνε στο 10' άνοιξε το σκορ, ενώ ο εμβληματικός αρχηγός Ντελ Πιέρο στο 28' έκανε το 2-0. Η Αταλάντα μείωσε με αυτογκόλ του Λίχτσταϊνερ στο 83', αλλά η μεγάλη Κυρία σημείωσε το 3-1 στις καθυστερήσεις με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπαρτσάλι.Η δεύτερη Μίλαν, αν και βρέθηκε να χάνει 0-1 στην έδρα της από την Νοβάρα, με γκολ του Γκαρσία
στο 20', σοβαρεύτηκε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη γοήτρου. Ο Φλαμινί στο 56' ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο Πίπο Ιντζάγκι στο τελευταίο του παιχνίδι με τους ροσονέρι, στο 82' ολοκλήρωσε την ανατροπή (2-1).Τέλος, στην Φλωρεντία, η Φιορεντίνα και η Κάλιαρι έμειναν στο 0-0 σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το πρόγραμμα της 38ης αγωνιστικής:Γιουβέντους-Αταλάντα 3-1 (10' Μαρόνε, 28' Ντελ Πιέρο, 92' πεν. Μπαρτσάλι - 83' αυτ. Λίχτσταϊνερ)Μίλαν-Νοβάρα 2-1 (56' Φλαμινί, 82' Ιντζάγκι - 20' Γκαρσία)Φιορεντίνα-Κάλιαρι 0-0Πάρμα - Μπολόνια (19:00GR)Τσεζένα - Ρόμα (19:00GR)Λάτσιο - Ιντερ (21:45GR)Κιέβο - Λέτσε (21:45GR)Τζένοα - Παλέρμο (21:45GR)Νάπολι - Σιένα (21:45GR)Κατάνια - Ουντινέζε (21:45GR)