Πρωταθλήτρια Ιρλανδίας η Σάμροκ Ρόβερς, αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League

Την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ιρλανδίας πανηγύρισε το βράδυ της Τρίτης (25/10) η Σάμροκ Ρόβερς, που νίκησε 2-1 στο 94' εκτός έδρας την Γιου Σι Ντι κι έτσι μετά την ολοκλήρωση της προτελευταίας αγωνιστικής, έφτασε τους 74 βαθμούς έναντι 70 της Σλίγκο, εξασφαλίζοντας τον τίτλο.

Την κατάκτηση του δεύτερου σερί τίτλου της και 17ου συνολικά στην Ιρλανδία πανηγυρίζει η Σάμροκ Ρόβερς, μία αγωνιστική πριν από το τέλος του πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ

στο Europa League, επικράτησε σε ματς θρίλερ εκτός έδρας της Γιου Σι Ντι με 2-1, χάρη σε γκολ που σημείωσαν ο Ομάν στο 68' και ο Κέλι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Για τους γηπεδούχους είχε ισοφαρίσει στο 71' ο Μπένσον.

Η απονομή στην ομάδα του Μάικλ Ο'Νιλ θα πραγματοποιηθεί στο εντός έδρας παιχνίδι με την υποβιβασμένη και αδιάφορη Γκαλγουέι Γιουνάιτεντ.

Θυμίζουμε, πως ο αγώνας είχε προγραμματιστεί για τη Δευτέρα (24/10), αλλά αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου.