Πρωταθλήτρια Ενόπλων Δυνάμεων η ΕΛ.ΑΣ.

Στον αγώνα που έγινε το Σάββατο (26/5) στην Κάτω Αχαγιά, οι αστυνομικοί-ποδοσφαιριστές βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο ημίχρονο 0-2, καθώς η πίεση των παικτών του Στρατού Ξηράς ήταν μεγάλη, όπως μεγάλης αξίας ήταν και το ρόστερ του, το οποίο αποτελούταν κυρίως από αστέρες της Super League.Το σκορ άνοιξε στο 20' ο Αθανασιάδης, με διπλή προσπάθεια μετά από σέντρα του Κοιλιάρα, ενώ το 2-0 πέτυχε ο Γεωργίου στο 33', μετά από πάσα του Αθανασιάδη.Το παιχνίδι ωστόσο πήρε άλλη τροπή στο δεύτερο ημίχρονο, όταν η ομάδα του Αντώνη
Τσιμπάκη μπόρεσε μέσα σε τέσσερα λεπτά να ισοφαρίσει σε 2-2.Συγκεκριμένα, στο 57' μετά από κάθετη πάσα του Τζανέτου, ο Ταμπάκης με πλασέ, μείωσε σε 1-2 και στο 61' ο Τζανέτος, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έφερε το παιχνίδι στα ίσια.Οι προσπάθειες του Στρατού Ξηράς για ανάκτηση της κυριαρχίας του συνεχίστηκαν, χωρίς ωστόσο να έχουν ευτυχή κατάληξη αφού στο 69' το φάουλ του Γεωργιάδη σταμάτησε στο δοκάρι.Η ομάδα της Ελληνικής Αστυνομίας δεν τα παράτησε και λίγο πριν εκπνεύσει το 90λεπτο, ο Μπιτσάνης, που είχε μπει αλλαγή στο παιχνίδι, με κεφαλιά χάρισε την μεγάλη νίκη και φυσικά τον τίτλο στην ομάδα της Αστυνομίας, μετά από 18 χρόνια.ΕΛ.ΑΣ.: Τζουραμάνης, Μπλέτσας, Μητροφάνης, Διαμαντής (46' Αγγελάκης), Αργάνης, Μεθενίτης (70' Τσαμπίρας), Μούργος (85' Σαμαράς), Μητρόπουλος (62' Μπιτσάνης), Τζανέτος, Ταμπάκης, Τρούπης.Στρατός Ξηράς: Αλεξόπουλος, Αθανασίου (57' Τσατίδης), Κατράνας (91' Περογαμβράκης), Ζώνας, Πετκάκης, Γεωργίου, Καραλής (81' Θεοδοσίου), Κοιλιάρας (67' Ρούτσης), Χατζής, Γεωργιάδης, Αθανασιάδης.