Προπόνηση ΠΑΟ με κατοστάρα!

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Λόγκαν, τον οποίο ακολούθησαν σε απόδοση και προσφορά οι Πατ Καλάθης και Σμιθ. Οι τρεις τους -κατά πρώτο λόγο- κάλυψαν επάξια τα κενά του τραυματία Διαμαντίδη, του... μπαμπά Σάτο και του άρρωστου Μάριτς.Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, ο Παναθηναϊκός μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία το παιχνίδι. Ο Κολοσσός προηγήθηκε 4-5
με τρίποντο του Χόπσον, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι... εξαφανίστηκαν! Με σερί 16-0, έκαναν το σκορ 20-5, με τον Χαρίση να βάζει τέλος στο μπλακ άουτ του Κολοσσού, σκοράροντας μετά από 4 λεπτά (20-7) στο 7'. Η πρώτη περίοδος έκλεισε 30-12, με τον Παναθηναϊκό να έχει 2/2 βολές, 8/11 δίποντα και 4/6 τρίποντα!Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με δύο τρίποντα από τους Περπέρογλου και Γιασικεβίτσιους (36-12), αλλά ο Κολοσσός, βελτιώνοντάς την άμυνά του και με επί μέρους σκορ 1-15 σε διάστημα 5 λεπτών, ψαλίδισε τη διαφορά από τους 24 στους 8 (37-25 στο 17')!Είναι χαρακτηριστικό ότι το τριφύλλι πέτυχε το πρώτο δίποντο στη δεύτερη περίοδο 7 λεπτά μετά την έναρξή της, με τον νεοεισελθών Κυρίτση! Τελικά, το ημίχρονο έκλεισε με τον Παναθηναϊκό να μην πετυχαίνει ούτε τους μισούς πόντους σε σχέση με το πρώτο δεκάλεπτο (13 έναντι 30), αλλά να βρίσκεται στο +12 (43-31), με τον Λόγκαν να πραγματοποιεί μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του (13 πόντους).Ο αμερικανός μπήκε "ζεστός" και στο δεύτερο ημίχρονο και με 5 συνεχόμσνους πόντους, έφτασε τους 18 προσωπικούς και τη διαφορά στο +19 (50-31). Η τρίτη περίοδος ήταν μια μικρογραφία της πρώτης, με τον Κολοσσό να δυσκολεύεται στην επίθεση και τον Παναθηναϊκό να βρίσκει λύσεις με τους Βουγιούκα - Νικ Καλάθη και να προηγείται με 22 πόντους στο 30' (67-45).Στην τελευταία περίοδο, εκ των πρωταγωνιστών ήταν ο Πατ Καλάθης, ο οποίος έφτασε τους 12 πόντους, αλλά και με τον Ζούμπος να πετυχαίνει 6 πόντους και να συμπληρώνει την κατοστάρα, με μια εύστοχη βολή!