Πολύτιμη νίκη για Θρασύβουλο που επικράτησε εντός έδρας της Βέροιας με 1-0

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Θρασύβουλος που επικράτησε εντός έδρας της Βέροιας με 1-0, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Football League. H ομάδα της Φυλής επέστρεψε στις νίκες μετά από 8 ολόκληρες αγωνιστικές, φτάνοντας τους 17 βαθμούς στο πρωτάθλημα, όσους ακριβώς έχει η Βέροια, ο Πιερικός κι η Ηλιούπολη. Η πρώτη μεγάλη φάση του αγώνα ανήκε στους φιλοξενούμενους. Στο 5ο λεπτό, ο
Σαϊτιώτης έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από τη μεγάλη περιοχή του Θρασύβουλου, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Σιδεράκη. Στο 15' και πάλι οι φιλοξενούμενοι πήγαν να ανοίξουν το σκορ όταν ο Καγκιούσης επιχείρησε το μακρινό σουτ, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ από το τέρμα του Θρασύβουλου.Στο 26' οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μουστόγιαννη. Ο Παληγεώργος έβγαλε τη μεγάλη μπαλιά από το κέντρο του γηπέδου, ο Μουστόγιαννης πρόλαβε τον Καντιμοίρη και με προβολή έγραψε το 1-0 για την ομάδα του. Στο 32ο λεπτό, ο Μπλαζέφσκι κέρδισε τις κόντρες από τον Βαλεριάνο, μπ