Πήρε βαθμό στα Χανιά και ανεβαίνει ο Πανηλειάκος

16:22 3/2/2014 - Πηγή: Sport.gr
Με το ισόπαλο 1-1 ανάμεσα στα Χανιά και τον Πανηλειακό έπεσε η αυλαία της 18ης αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Football League.Οι γηπεδούχοι έμειναν για 5ο συνεχές παιχνίδι χωρίς νίκη, την ώρα που ο Πανηλειακός στο συγκεκριμένο "σετ" αγώνων είναι αήττητος με τρεις νίκες και δύο "Χ".Ο ΑΟ Χανιά ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ωστόσο στο 71' βρέθηκε πίσω στο σκορ, χάρη στην εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου. Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση από τον Πάγκαλο για το 1-1. Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 63'.AO Xανιά: Θεοδωρόπουλος, Χατζηισαΐας, Παπατζίκος, Παγώνης, Ζντράβκοβιτς, Γκούμας, Πότσι (72’ Σκάρος), Τσάτσος (57’ Κοσταντίνοφ), Μπουντόπουλος (78’ Λουκίνας), Βασιλόγιαννης, ΠάγκαλοςΠανηλειακός: Πίτκας, Γαλανόπουλος, Κοτσώνης, Κωνσταντινίδης, Κυριάκος, Φλίγκος, Βοσκόπουλος, Λαμπρόπουλος, Πόνσε (56’ Λαλίν), Ολίσε, Μπιτάνγκ