Πήρε το ντέρμπι με την Ρόδο η Παναχαϊκή (0-2) και σκαρφάλωσε στην 1η θέση

Με 0-2 επικράτησε η Παναχαϊκή εκτός έδρας της Ρόδου, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Football League 2. Πλέον, οι Αχαιοί βρίσκονται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 46 βαθμούς και ετοιμάζονται για την...Football League. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 17` με σουτ του Ατματζίδη. Στην συνέχεια, η Ρόδος
ανέβασε στροφές και πίεσε περισσότερο, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση. Μάλιστα, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, η Παναχαϊκή χτύπησε και δεύτερη φορά με ένα μακρινό σουτ του Κυβελίδη.Στην επανάληψη δεν άλλαξαν και πολλά. Οι ροδίτες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν μια ουσιαστική φάση, ενώ οι φιλοξενούμενοι γύρισαν πίσω και προσπάθησαν να διασφαλίσουν το υπέρ τους 2-0. Σε τέτοια ματς φυσικά δεν θα μπορούσε να λείψουν οι εντάσεις και τα νεύρα, που είχαν ως αποτέλεσμα τις αποβολές, για την Ρόδο, των Ανωγειανάκη και Μανίκα με απευθείας κόκκινες στο 85` και 89` αντίστοιχα.Αναλυτικά το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 25ης αγων