Πιερικός: Διέσυρε με 4-1 τον Πανθρακικό

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πιερικός, που επικράτησε με 4-1 του Πανθρακικού στην Κατερίνη κι έπιασε την ομάδα της Κομοτηνής στην 9η θέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς. Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Πιερικό να πατά πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς όμως να καταφέρνει να μετουσιώσει την αγωνιστική του υπεροχή σε γκολ. Στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης κι ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Μιλόσκοβιτς βρέθηκε αμαρκάριστος απέναντι από τον Κουτσόπουλο
και με όμορφο πλασέ έγραψε το 1-0 για την ομάδα του.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως ακριβώς τελείωσε το πρώτο, μόνο που αυτή τη φορά στην θέση του Μιλόσκοβιτς βρέθηκε ο Γκουγκουλιάς, o οποίος διπλασίασε τα τέρματα για τον Πιερικό. Ο Πανθρακικός δεν το έβαλε κάτω, καθώς στο 51ο λεπτό μείωσε το σκορ σε 2-1 με κεφαλιά του Περπερίδη. Στο 67ο λεπτό ο Μιλόσκοβιτς ξαναχτύπησε γράφοντας το 3-1 για τον Πιερικό, ενώ στο 75' ο Πουλάκος πέτυχε το 4ο γκολ για την ομάδα του και κάπου εκεί η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.Οι συνθέσεις των δύο ομάδωνΠιερικό