Πέταξε χαρταετό η Καλλιθέα στην Επανομή

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό με αυτογκόλ του Πεχλιβανίδη και διπλασίασε τα τέρματά της στο 29' με τον Σταύρου.Στο 32' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γκέσιου και έτσι το έργο της Καλλιθέας έγινε ακόμα πιο εύκολο για την τελική επικράτηση.Στο 40' και στο 88' ο Ντιαλό βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ ο Ματσούκας στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 0-5!Η Αναγέννηση θα μπορούσε να πετύχει ένα τέρμα στο 68', όμως ο Δεινόπαππας εκτέλεσε άουτ το πέναλτι.Αν. Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Φιρινίδης, Παγώνης, Πεχλιβανίδης, Κουρδάκης (52' Τράκις), Καρλάο, Καραμανλής, Ασλανίδης, Ναλμπάντης (39' Δεινόπαπας), Γεωργίου (46' Κάτσε), Καραγιάννης, Γκέσιος.Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος (69' Φαρινόλα), Αρκούδας, Κουτρουμπής, Ηρακλής, Ρουσάκης, Κατσίκης (84' Ματσούκας), Ντιαλό, Πρίπου (7' λ.τ. Φουντουκίδης), Μουσταφίδης.