Πέρασε από τη Λιουμπλιάνα η Φενέρ, 81-75 την Ολίμπια

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε στη Σλοβενία με 81-75 την Ολίμπια Λιουμπλιάνας και πανηγύρισε την δεύτερη νίκη της σε δύο ματς στην EuroleagueΜε το απόλυτο συνεχίζει στην διοργάνωση η ομάδα του Πιανιτζάνι, που ξεπέρασε το εμπόδιο της Ολίμπια για την 2η αγωνιστική και σημείωσε την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.Η τουρκική ομάδα, που αγωνίστηκε χωρίς τον Ρομέιν Σάτο (οι Αρχές της Σλοβενίας δεν του επέτρεψαν την είσοδο στη χώρα), έδειξε από την αρχή τις διαθέσεις του, παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα.Οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν σκληρά καρύδια και έφεραν το ματς στα μέτρα του, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στο ημίχρονο. Στη γ' περίοδο όμως οι τούρκοι ανέβασαν εκ νέου στροφές και με σταθερή απόδοση μέχρι το φινάλε πήραν τη νίκη με 81-75.Τα δεκάλεπτα: 20-25, 46-43, 51-57, 75-81