ΠΑΟΚ και στο βόλεϊ

Μία μέρα μετά τη νίκη του μπασκετικού ΠΑΟΚ επί του Αρη, ήρθε η ώρα της ομάδας του βόλεϊ να νικήσει τον συμπολίτη. Ο Δικέφαλος του Βορρά κέρδισε με 3-2 σετ τους κίτρινους και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα μετά από τρεις διαδοχικές νίκες.

Συναρπαστικό παιχνίδι για γερά νεύρα αυτό, που διεξήχθη στο Παλατάκι μεταξύ ΠΑΟΚ και Αρη για την 9η αγωνιστική της Volleyleague. Ο ΠΑΟΚ

πήρε το πρώτο σετ, ο Αρης έκανε την ανατροπή, αλλά οι γηπεδούχοι με νέα ανατροπή, κέρδισαν δύο βαθμούς στο τάι μπρέικ.

Το ματς ήταν αμφίρροπο και με εξαίρετη το τάι μπρέικ, όλα τα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Η ομάδα του Γιάννη Μέλκα κέρδισε το πρώτο σετ με 25-23, αλλά οι κίτρινοι απάντησαν με το ίδιο ακριβώς σκορ στο δεύτερο σετ.

Ο Αρη στο τρίτο σετ κέρδισε τους κρίσιμους πόντους και με 25-21 πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης. Ο ΠΑΟΚ όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και με 25-21 έστειλε το παιχνίδι στο τάι μπρέικ.

Εκεί οι παίκτες του Μέλκα αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι νίκησαν με 15-10 και ξεκόλλησε από τις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.