Παντελίδης: Τα σχέδιά μας χάλασαν νωρίς

Τα σχέδια του Πανθρακικού για κάτι καλό κόντρα στον Ολυμπιακό χάλασαν νωρίς με το γκολ του Τζιμπούρ, ωστόσο η ακριτική ομάδα όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται καλύτερη σύμφωνα με τον Σάββα ΠαντελίδηΑναλυτικά όσα είπε ο Σάββας Παντελίδης στην συνέντευξη Τύπου:"Δε νομίζω πως μπορούμε
να κρατήσουμε πολλά από το ματς. Σχεδιάζαμε ένα παιχνίδι όλη την εβδομάδα και τα σχέδιά μας χάλασαν μόλις στο 4ο λεπτό. Ήταν δύσκολο να αντιστρέψουμε τους όρους του αγώνα με τέτοια πίεση που δεχθήκαμε.Σε τέτοιους αγώνες μπορείς να πάθεις πιο μεγάλη ζημιά. Φυσικά, δεν είμαστε ευχαριστημένοι. Το ημίχρονο τελείωσε με 3-0 και τελικά ηττηθήκαμε με 4-1. Στο δεύτερο μέρος ήμασταν πιο καλοί ,αλλά δεν μπορούμε να μείνουμε ικανοποιημένοι από αυτό το αποτέλεσμα.Έβλεπα πως το ματς δεν πήγαινε καλά και προσπαθούσα να σταματήσω τον αντίπαλο, για αυτό και οι αλλαγές στη διάταξη της ομάδας. Από τη στιγμή που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο 4' είναι δύσκολο για μία ομάδα σαν την δική μας να μείνει στο ματς. Στο προηγούμενο παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό το σκορ ήταν τέτοιο που μας κρατούσε στον αγώνα, βγάζοντας περισσότερο πάθος και πίστηΑν εξαιρέσουμε την ήττα από τον Πλατανιά, οι άλλες δύο ήττες εκτός έδρας από ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό έγιναν στα 3-4 πιο δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδι που θα έχουμε μέσα στη σεζόν. Ο χρόνος δουλεύει υπέρ του Πανθρακικού. Αν βαθμολογικά λέγαμε πως στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές περιμέναμε από έναν έως τέσσερις πόντους, είμαστε κάτω από το όριο, αλλά όσο περνάει ο καιρός η ομάδα θα γίνεται καλύτερη".