Ούτε τώρα νίκη για την Ελλάδα, 2-2 με Σκόπια

18:19 4/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Η γαλανόλευκη πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση στη Νέα Σμύρνη, απέναντι στην αντίστοιχη των Σκοπίων, ωστόσο αυτό δεν αποδείχθηκε αρκετό, για να πάρει και τη νίκη και παρέμεινε χωρίς νίκη και στο έβδομο της παιχνίδι για τα προκριματικά.Οι σκοπιανές ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 24', με γκολ της Ρόκι. Από εκεί και πέρα, η Ελλάδα πήρε τα ηνία του αγώνα, αύξησε την πίεση της και στο 33' έφτασε στην ισοφάριση, με την Μήτκου να κάνει το 1-1. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενες πήραν εκ νέου το προβάδισμα, πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με την Ρόκι να σκοράρει για δεύτερη φορά και να γράφει το 2-1 στο 41'.Στην επανάληψη, η ελληνική ομάδα μπήκε δυνατά και οι αλλαγές που έκανε απέφερε καρπούς, καθώς το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από την Μοσχοφίδου στο 59', η οποία ύστερα από σέντρα της Παντελιάδου σκόραρε με κεφαλιά.