Ορθιος στο Αγρίνιο ο Πανιώνιος (0-0)

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Παναιτωλικός και Πανιώνιος, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.Σε έναν επιθετικό μονόλογο για τον Παναιτωλικό εξελίχθηκε το πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή του αγώνα και ένα μπαράζ χαμένων ευκαιριών που ανέδειξε σε πρόσωπο του αγώνα τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου, Γιάννη Ανέστη, ο οποίος πέρα από την ικανότητα να κρατήσει το μηδέν στην εστία του, είχε και την τύχη με το μέρος. Αποκορύφωμα των χαμένων ευκαιριών του Παναιτωλικού
ήταν το οριζόντιο δοκάρι σε κεφαλιά του Μπακάκη στην εκπνοή του ημιχρόνου.Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα και η πίεση των γηπεδούχων έπεσε, ωστόσο αυτοί ήταν η ομάδα που έχασε δύο ευκαιρίες να πάρει κεφάλι στο σκορ. Τόσο στο 52' με το σουτ του Καμαρά να περνάει άουτ, όσο και στο 77' με τον Ανέστη να σώζει την εστία του Πανιωνίου σε σουτ του Μπελόν.Η καλύτερη στιγμή για τον Πανιώνιο ήταν στο 70ό λεπτό, με ένα σουτ του Καμπάνταη να κοντράρει και να περνάει λίγο άουτ. Προηγουμένως, οι παίκτες του Νίκου Παντελή διαμαρτυρήθηκαν για χέρι - πέναλτι του Καλί.Τελικά το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα, με τις δύο ομάδες να μένουν χωρίς νίκη για 3η διαδοχική αγωνιστική, τον Παναιτωλικό να διατηρεί το αήττητο της έδρας και τον Πανιώνιο να παίρνει έναν σημαντικό -βάση της εξέλιξης του αγώνα- βαθμό.Παράλληλα, συνεχίστηκε η παράδοση που θέλει τον Παναιτωλικό να μην σκοράρει ποτέ σε βάρος του Πανιωνίου σε 7 παιχνίδια στην μεγάλη κατηγορία, με αποτέλεσμα οι κυανέρυθροι να μετρούν 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και γκολ 7-0!