Ορθιος με δέκα ο Απόλλων στο ΟΑΚΑ, 0-0 με Καλλονή

Ισόπαλοι 0-0 με αναδείχθηκαν στο ΟΑΚΑ Καλλονή και Απόλλων Σμύρνης για την 21η αγωνιστική της Super LeagueΟ Απόλλων Σμύρνης αγωνίστηκε για 75 λεπτά με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω της αποβολής του Δεληζήση, ωστόσο κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία του Τζόρβα και να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό. Η Ελαφρά Ταξιαρχία μάλιστα ήταν η ομάδα, που έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα όταν ο Φαρινόλα στις αρχές της επανάληψης τράνταξε
το δοκάρι. Η ομάδα του Ματζουράκη από την άλλη δεν εκμεταλλεύτηκε το πλεονέκτημά της και έχασε μεγάλη ευκαιρία για την τρίτη της σερί νίκη, που θα την ανέβασε στην 6η θέση.Ο Απόλλων Σμύρνης είχε την πρώτη καλή φάση στην αναμέτρηση στο 3ο λεπτό όταν ο Ντάλμπεργκ έκανε το σουτ με τον Χογκ να μπλοκάρει την μπάλα. Τρία λεπτά αργότερα (3'), ο Μίνγκας έκανε το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ, ενώ στο 13' η ομάδα της Ριζούπολης έμεινε με δέκα παίκτες.Ο Δεληζήσης χτύπησε εκτός φάσης τον Κεϊτά, με τον Σπάθα να του δείχνει σωστά την απευθείας κόκκινη κάρτα.Παρότι ο Απόλλων έπαιζε με δέκα παίκτες, συνέχισε να είναι απειλητικός και στο 31' ο Τσοκάνης δοκίμασε το σουτ με τον Χογκ να διώχνει την μπάλα. Η πρώτη καλή φάση των γηπεδούχων στο ματς, ήταν στο 39' με τον Μανούσο από κοντά να κάνει το σουτ και τον Τζόρβα να αποκρούει. Στο 42' ο Γκναμπουγιού ήταν αυτός για την ΑΕΛ Καλλονής που έκανε το σουτ με τον Τζόρβα να είναι και πάλι στην σωστή θέση και να μπλοκάρει την μπάλα.Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Απόλλωνας έφτασε πάρα πολύ κοντά στο γκολ. Στο 47' ο Φαρινόλα μπήκε στην περιοχή από δεξιά έκανε και το σουτ με την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι του Χογκ. Η ΑΕΛΚ απάντησε στο 63' με το σουτ του Λεοζίνιο να είναι άστοχο, ενώ στο 77' ο Τζόρβας έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Μανούσου.Δέκα λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης, ο Πετρόπουλος βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Χογκ. Στα υπόλοιπα λεπτά της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι με την ΑΕΛ Καλλονής και τον Απόλλωνα Σμύρνης να παίρνουν από έναν βαθμό.ΑΕΛ Καλλονής (Ματζουράκης): Χογκ, Χωριανόπουλος (83' Καλτσάς), Ζακουανί, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Μαρσέλο (71' Γιορέντε), Κεϊτά, Μανούσος, Λεοζίνιο, Γκναμπουγιού, Περόνε (66' Καζάκης).Απόλλων Σμύρνης (Σάντσες): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Παπαζαχαρίας, Δεληζήσης, Κανακούδης, Παντελιάδης, Τσοκάνης, Μίνγκας (92' Καμαρά), Λουσέρο (79' Τσιλιγκίρης), Φαρινόλα (72' Πετρόπουλος), Ντάλμπεργκ.