Ολυμπιακός και Ντεπορτίβο Λα Κορούνια αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 σε φιλικό αγώνα στο Καραϊσκάκη

Ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0) αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός με την Ντεπορτίβο Λα Κορούνια στο Καραϊσκάκη, στο τελευταίο φιλικό πριν την έναρξη του πρωταθλήματος. Μπορεί λίγες μέρες νωρίτερα οι ερυθρόλευκοι να σκόρπισαν την Ρόμα των μεγάλων αστέρων, αλλά σήμερα δεν κατάφεραν να δώσουν συνέχεια στις καλές τους εμφανίσεις. Με εξαίρεση την έναρξη των δύο ημιχρόνων, που έδειξαν διάθεση, οι παίκτες του Βαλβέρδε

έδειξαν αδυναμία στον δημιουργικό τομέα, ωστόσο δεν αντιμετώπισαν προβλήματα στον αμυντικό. Για ακόμα ένα παιχνίδι ξεχώρισε ο Φετφατζίδης, που χειροκροτήθηκε από τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο, ενώ για ένα ημίχρονο αγωνίστηκε κι ο Ντιόγκο, για τον οποίο δεν έχει ξεκαθαρίσει το μέλλον του.

Με σύστημα 4-1-4-1, ο Βαλβέρδε επέλεξε τον Πάρντο για τη θέση του τερματοφύλακα, τον Γκαλίτσιο δεξιά, τον Ραούλ Μπράβο αριστερά και τους Μέλμπεργκ, Αβραάμ στο κέντρο της άμυνας. Ο Ντουντού έπαιξε σε ρόλο κόφτη, οι Ρόμενταλ, Φετφατζίδης, Γιάννης Παπαδόπουλος και Σοϊλέδης από δεξιά προς α