Οι 15 νίκες του Παναθηναϊκού στην έδρα του Ολυμπιακού

Ο Παναθηναϊκός καλείται να... κουρσέψει το Λιμάνι το βράδυ του Σαββάτου (19/2, 19:30GR), προκειμένου να μείνει ζωντανός στο κυνήγι του φετινού τίτλου. Οι πράσινοι έχουν καταφέρε 15 φορές να φύγουν με το διπλό από την έδρα του Ολυμπιακού και το sport.gr σας παρουσιάζει τις νίκες του Τριφυλλιού, οι περισσότερες εκ των οποίων είναι
ιδιαίτερα εντυπωσιακές στο άντρο του αιώνιου αντιπάλου τους. Από τον Πιερράκο στον Παπαδόπουλο
Η πρώτη... άλωση του Πειραιά έγινε τη σεζόν 1929-30 με τον Μηγιάκη και τον Πιερράκο να σκοράρουν και να δίνουν τη νίκη στους πράσινους, ενώ η τελευταία ήρθε την περίοδο 2006-07 με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο να πετυχαίνει το 0-1 λίγα λεπτά πριν από την λήξη της αναμέτρησης στο... ανακαινισμένο Καραϊσκάκη!Τέσσερις φορές έριξε... ντόρτια
Ο Παναθηναϊκός έχει ρίξει 4 "τεσσάρες" στην έδρα του Ολυμπιακού με πρωταγωνιστή τον Τριανταφύλλη, που πέτυχε δύο γκολ τη σεζόν 1939-40, τον Παπαεμμανουήλ, που επίσης σκόραρε δις τη σεζόν 1959-60, τον Βαγγέλη Βλάχο που πέτυχε δύ