Ο Βιερίνια έδειξε τον δρόμο με... 4άρα στη Σάλκε!

Με 4άρα στην πλάτη έφυγε από την έδρα της Βόλφσμπουργκ η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Champions League, Σάλκε!Οι Λύκοι... δάγκωσαν τους Βασιλικούς Μπλε, επικρατώντας τους 4-0 σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Bundesliga, με
τον πρώην άσο του ΠΑΟΚ, Αντελίνο Βιεϊρίνια, να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ της ομάδας του. Ο Κνόχε στο 55' είχε ανοίξει το σκορ, στο 61' ο Πορτογάλος έκανε το 2-0, στο 68' ο Νάλντο το 3-0 και στις καθυστερήσεις ο Κούτσκε διαμόρφωσε το τελικό 4-0! Ο Βιεϊρίνια είχε δοκάρι στο 90ό λεπτό!Η Σάλκε είχε πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, όπως και στο παιχνίδι της πρεμιέρας, όπου είχε αναδειχθεί ισόπαλη 3-3 με το Αμβούργο!Στα υπόλοιπα ματς, με εξαίρεση το 1-0 της Βέρντερ επί της Αουγκσμπουργκ, κυριάρχησαν οι φιλοξενούμενοι. Η Μπάγερν πέρασε με 1-0 (Μάντζουκις 13') από την έδρα της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης. Επιβλητικό διπλό με 5-1 πέτυχε η Χόφενχαϊμ στο Αμβούργο, ενώ η Μπάγερ Λεβερκούζεν πέρασε με 1-0 από τη Στουτγκάρδη. Τέλος, η Μάιντς νίκησε 2-1 εκτός τη Φράιμπουργκ.