Ο Πιερικός επικράτησε 3-2 της Βέροιας στην Κατερίνη, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Football League

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι γεμάτο ανατροπές, ο Πιερικός δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βέροιας και να επικρατήσει με 3-2 στην Κατερίνη, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Football League. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 73` να προηγηθούν με 2-0, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2

στο 87`, μέσα σε 10 λεπτά, αλλά στο 89` ο Κοντέων πέτυχε το γκολ που έδωσε την νίκη στον Πιερικό. Μετά από αυτή η νίκη, η ομάδα του Γιώργου Χατζάρα πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, φτάνοντας τους επτά βαθμούς, όσους έχει και η Βέροια. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πιερικός αγωνιζόταν από το 66` με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Δήμου.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση, αιφνιδιάζοντας τον Πιερικό και φτάνοντας δύο φορές πολύ κοντά στο γκολ, στο 7` και το 9`. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, ο Πιερικός ισορρόπησε το ματς και βήκε με αξιώσεις στην επίθεση.

Στο 15`, οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Τασίδη, αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Γκουγ