Ο ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας τον Πανιώνιος με 79-77

Σπουδαίο διπλό στην έδρα του Πανιώνιου πήρε ο ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Α1. Η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου έχανε με 10 πόντους στο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος πέτυχε την ανατροπή και έφτασε στη νίκη με 79-77. Μεγάλη εμφάνιση από τον Ζόραν Ερτσεγκ, ο οποίος προσπάθησε να δώσει τη νίκη στους κυανέρυθρους, αλλά οι 23 πόντοι που σημείωσε δεν ήταν αρκετοί.

Ο Πανιώνιος

μπήκε πιο ορεξάτος στο παρκέ και αιφνιδίασε τον ΠΑΟΚ, ο οποίος βρέθηκε να κυνηγάει από νωρίς το σκορ. Ζορόσκι και Ερτσεγκ ήταν ζεστοί από το ξεκίνημα, με αποτέλεσμα οι κυανέρυθροι να προηγηθούν με 26-17 στο 10`. Ενδεικτική της εικόνας του ματς στην πρώτη περίοδο, η ευστοχία των παικτών του Νέναντ Μάρκοβιτς, οι οποίοι είχαν συνολικά  5/7 δίποντα και 3/4 τρίποντα.

Ο ΠΑΟΚ δεν βελτίωσε ιδιαίτερα την άμυνά του, αλλά κατάφερε χάρη στην καλή εμφάνιση του Μονρό να μείνει κοντά στο σκορ. Ο Πανιώνιος είχε σε πολύ καλή μέρα τον Ζόραν Ερτσεγκ, αλλά δεν μπόρεσε να ανοίξει κι άλλο τη διαφορά. Ετσι