Ο Πανσερραϊκός νίκησε 2-0 στη Σκύδρα τον Αετό και προκρίθηκε στους 16 του Κυπέλλου ΟΠΑΠ

Με γκολ των Τάντιτς και Σουμπίνιο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Πανσερραϊκός νίκησε δύσκολα στη Σκύδρα τον Αετό και προκρίθηκε στους 16 του Κυπέλλου ΟΠΑΠ. Για να λυγίσει τους γηπεδούχους, που από το 72' αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, η ομάδα του Κοκότοβιτς χρειάστηκε την ημίωρη παράταση, καθώς η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ.

Μόλις  μία ευκαιρία καταγράφηκε

κατά την διάρκεια του α' ημιχρόνου, γεγονός που αποδεικνύει και την κακή ποιότητα του αγώνα, στην οποία σημαντικό ρόλο έπαιξε η δυνατή βροχόπτωση. Ο Κουλουκίδης κινδύνεψε να γίνει ο μοιραίος παίκτης για τον Αετό, καθώς λίγο έλλειψε να σημειώσει αυτογκόλ, αλλά στάθηκε τυχερός και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Στην επανάληψη, ο Πανσερραϊκός ανέβηκε και δημιούργησε κάποιες μικροευκαιρίες, με αποκορύφωμα της φάση του 65' που ο Τάντιτς δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο δεν τις εκμεταλλεύτηκε. Οπως δεν εκμεταλλεύτηκε και το αριθμητικό του πλεονέκτημα, μετά την αποβολή του Τσό