Ο Πανσερραϊκός επικράτησε 2-0 του Ηρακλή σε φιλικό παιχνίδι

Φιλική νίκη με 2-0 σημείωσε ο Πανσερραϊκός επί του Ηρακλή σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το βράδυ της Τρίτης (10/8) στις Σέρρες. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Ο Γηραιός ήταν καλύτερος στο πρώτο, αλλά δεν μετουσίωσε σε γκολ της ευκαιρίες, ενώ στην επαναληψη τα Λιοντάρια εκμεταλλεύτηκαν τις πολλές αλλαγές που πραγματοποίησε ο

υπηρεσιακός τεχνικός των κυανόλευκων Παγώνης Βακαλόπουλος και αφού πήραν τα ηνία του ματς πέτυχαν δύο τέρματα με τους Λεοζίνιο και Βρούτσινα παίρνοντας τη νίκη γοήτρου. Από τις εξέδρες παρακολούθησε τη νέα του ομάδα ο Μαρίνος Ουζουνίδης δίπλα με τον πρόεδρο του Ηρακλή, Γιάννη Τάκη.

Στο 7' ο Ηρακλής πέτυχε γκολ με τον Πίτου Γκαρσία, αλλά ακυρωθέν για οφσάιντ του Βέλλιου στην αρχή της φάσης. Ο νεαρός επιθετικός στο 25' απέφυγε με ωραίο τρόπο τον Βοσκόπουλο, όμως νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Ράντμαν.

Στην επανάληψη, στο 71' μετά από σουτ του Μπέλιτς στο οριζόντιο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Γεωργιάδη, που πάσαρε στο Λεοζίνιο, ο οποίος