Ο Πανιώνιος νίκησε με 73-70 τον Ηλυσιακό εκτός έδρας

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Πανιώνιος στο κλειστό των Ιλισίων, όπου επικράτησε του Ηλυσιακού με 73-70 αν και μέχρι το πρώτο ημίχρονο βρισκόταν με την πλάτη στον τοίχο. Αντίθετα παρά την αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν ούτε αυτή τη φορά να σπάσουν το ρόδι, με αποτέλεσμα να παραμείνουν στον πάτο της βαθμολογίας. Καλύτερος ο Ηλυσιακός
Ο Ηλυσιακός ξεκίνησε εξαιρετικά το παιχνίδι και με σερί 11-0, απέκτησε ουσιαστικό και ψυχολογικό προβάδισμα σε βάρος
του Πανιώνιου με το καλημέρα. Οι κυανέρυθροι κατάφεραν να σκοράρουν μετά από 6 λεπτά (!) και θα πρέπει να αισθάνονταν ιδιαίτερα ευτυχείς που η διαφορά δεν είχε φτάσει σε ακόμα μεγαλύτερα επίπεδα. Αντίθετα μέχρι το τέλος του δεκάλεπτου είχαν μπορέσει να ροκανίσουν κάπως την απόσταση που τους χώριζε από τους γηπεδούχους και να ελέγξουν κάπως την κατάσταση (12-20).Στη δεύτερη περίοδο αν και το ματς ήταν ισορροπημένο ο Ηλυσιακός είχε μία ελαφρά υπεροχή και παρέμεινε οδηγός της αναμέτρησης (39-28). Πριν όμως