Ο Πανιώνιος επικράτησε 83-74 του Κολοσσού στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α1

Ο Πανιώνιος επικράτησε δύσκολα 83-74 του Κολοσσού στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α1, δείχνοντας σημάδια ανάκαμψης, μετά την κακή εμφάνιση και την ήττα στο Ελληνικό από την ΑΕΚ. Οι παίκτες του Νέναντ Μάρκοβιτς είχαν το προβάδισμα στο σκορ σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα και με πρωταγωνιστές τους Μπράιαντ, Καλαμπόκη και Ελντερ έκαναν ακόμα ένα βήμα για την συμμετοχή τους στα πλέι οφ της Α1. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Σφαιρόπουλου πάλεψε, ήταν ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο, αλλά στην συνέχεια λύγισε και δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα, η οποία, πάντως, δεν την βγάζει εκτός οκτάδας. Χάρις και Τσάμης οι καλύτεροι για τους ροδίτες, ενώ πολύ θετική ήταν η παρουσία του Παππά στο τελευταίο δεκάλεπτο.