Ο Κολοσσός επικράτησε 64-59 της ΑΕΚ στο Ελληνικό, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α1

Ο Κολοσσός ανέβασε την απόδοση του στο τέταρτο δεκάλεπτο και κατάφερε να φύγει από το Ελληνικό με την νίκη 64-59 επί της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α1. Οι ροδίτες κυνηγούσαν στο σκορ, στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο βελτιώθηκαν την κατάλληλη στιγμή και πήραν την νίκη, κάνοντας παράλληλα ένα ακόμα σημαντικό βήμα για την συμμετοχή τους στα πλέι οφ της φετινής Α1. Βασίλιεβιτς και Μοντς οι πρώτοι σκόρερ της ομάδας του Σφαιρόπουλου, ενώ πολύ καλή ήταν και η παρουσία των Ντόζιερ και Τσάμη. Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Μηνά Γκέκου δεν μπόρεσε να διαχειριστεί σωστά το προβάδισμα της και πλήρωσε με ήττα την αστοχία και τα λάθη της στο τέταρτο δεκάλεπτο. Η Ενωση απώλεσε μία καλή ευκαιρία, για να καθαρίσει την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία.