Ο Ερμής επικράτησε με 2-1 της ΑΕΛ για την 3η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Τσίρειο ο Ερμής Αραδίππου, επικρατώντας με 2-1 της ΑΕΛ στην αναμέτρηση που έκλεισε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό, χάρη στο κοντινό πλασέ του Βάργκας.

Η ΑΕΛ συνέχισε να πιέζει και στην επανάληψη, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να

ισοφαρίσουν και στη συνέχεια να πετύχουν την ανατροπή.  Στο 54` ο Φαμπίνιο τροφοδότησε τον Μπεμπά και αυτός με δυνατό σουτ έκανε το 1-1. Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Φαμπίνιο εκμεταλλεύθηκε την αμυντική αδράνεια των γηπεδούχων και έκανε το 2-1, βάζοντας τον Ερμή για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι τη συμπλήρωση των 90` και η ομάδα της Αραδίππου πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής:Σάββατο (18/09):Αλκή - Ομόνοια: 0-4 (28` Μπουθόν, 37` Κωνσταντίνου, 62` Εφραίμ, 69` Λούα Λούα)Ολυμ