Ο Εργοτέλης 3-2 την Βέροια

Φιλική νίκη με 3-2 επί της Βέροιας πέτυχε ο Εργοτέλης σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Νάουσα.Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομαδες αγωνιστηκαν με τους θεωρητικα βασικους ποδοσφαιριστες τους, με τον Εργοτελη να εχει τον ελεγχο του παιχνιδιου και να προηγειται δυο φορές στο σκορ, αλλα τους βεροιώτες να ισοφαριζουν ισαριθμες!Στην επαναληψη οι πολλες αλλαγες έριξαν τον ρυθμό της αναμέτρησης, με την ομαδα του Στεβανοβιτς να αναλαμβανει τα ηνια του αγωνα και να πιεζει την
αντιπαλη εστια χωρις ομως να κανει τις πολλες φασεις.Ωστοσο η ομαδα της Κρητης ηταν αυτη που σκοραρε επειτα απο αντεπιθεση στο 72ο λεπτο "κλεβοντας" τη νικη.Ο Εργοτέλης προηγήθηκε στο 18' με κεφαλιά του Γιοβάνοβιτς, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Χρυσοφάκη. Η Βέροια ισοφάρισε 1-1 στο 22'. Ο Μιντράκοβιτς κέρδισε πέναλτι από τον Σαρρή. Το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 1-1.Ο Άγγελος Χαντί σημείωσε δύο εξαιρετικά τέρματα. Στο 30’ με σουτ έξω από την περιοχή και στο 72’ με πλασέ, έπειτα από συνδυασμό με τον Ρομάνο.Ο Χαντί είχε και δοκάρι στο 17’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.Η Βέροια είχε ισοφάρισε προσωρινά στο 41’, όταν ύστερα από πλασέ του Μπαργκάν μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Ρέντζα και κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασίου,  για το 2-2.Ντεμπούτο με την φανέλα του Εργοτέλη έκανε ο Ζιγκί Μπαντιμπανγκά, ο οποίος πέρασε στο παιχνίδι στο 71’.Το ματς παρακολουθησαν απο την κερκιδα οι δυο πορτογαλοι Παϊμ και Πεδρο, οι οποιοι θα δοκιμαστουν τις επομενες μερες απο τον Γκοραν Στεβανοβιτς.ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αθανασίου (60’ Καβουσάκης), Σαρρής (80’ Άλα), Γιοβάνοβιτς, Πίτσος, Ρέντζας (75’ Τζανακάκης), Καρντόσο, Κούρτι (69’ Κασαπάκης), Χρυσοφάκης (71’ Μπαντιμπανγκά), Λεονάρντο, Χαντί, Αναστασάκος.ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης (46' Κοτταρίδης), Αμαραντίδης (83' Σαρακατσιάνος), Μπάρμπας (54' Μπάρμπας), Σεντεμέντες (83' Σίμος), Γεωργιάδης (46' Αποστολοπουλος), Τραπ (46' Γκιγερμο), Οστοϊτς (46' Βεργώνης), Μπαργκαν (46' Ντόγος / 67' Καλτσάς), Ντα Κόστα (46' Παυλίδης), Μπεν (46' Ριος), Μρντάκοβιτς (46' Μάνος).