Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 9-0 του Παναρκαδικού σε φιλικό παιχνίδι

21:45 9/8/2010 - Πηγή: Sport.gr

Στο έβδομο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας του, ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε με 9-0 τον Παναρκαδικό, με το Βαγγέλη Βλάχο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές. Ασφαλώς η διαφορά δυναμικότητας ήταν τεράστια εξ ου και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 3ο λεπτό ο Μπακασέτας με κεφαλιά-ψαράκι άνοιξε το σκορ. Στο 12ο λεπτό και μετά από εκπληκτικό συνδυασμό Ιβάνοφ, Τσαμπούρης, Μπακασέτας, ο τελευταίος με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα του (2-0). Στο 15ο λεπτό ο Φορτούνης βγήκε τετ α τετ με τον Ψυχογιό και με πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ

(3-0).

Το 4-0 έγινε στο 17ο λεπτό, όταν στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα ο Γ. Λαγός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο, ο Μπακασέτας με κοντινό πλασέ έκανε το σκορ 5-0 καταφέρνοντας να πετύχει χατ-τρικ. Στο 51ο λεπτό ο Φορτούνης, αφού πέρασε όποιον αντίπαλο βρήκε μπροστά του και με πλασέ έκανε το 6-0.

Δύο λεπτά αργότερα με τακουνάκι ο Γαβριήλ Αποστολίδης έκανε το 7-0