Ο Αρης επικράτησε με 73-65 του Πανελλήνιου στην Κυψέλη

Ο Αρης θυμήθηκε τον παλιό καλό του εαυτό και έφτασε σε μία πολύ μεγάλη νίκη σε βάρος του Πανελλήνιου στο κλειστό της Κυψέλης με 73-65 . Οι κίτρινοι με κορυφαίους τους Κακιούζη και Μάιλς, αλλά και ένα πολύ καλό τέταρτο δεκάλεπτο αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για είσοδο στην εξάδα, την ίδια ώρα που οι γηπεδούχοι έμοιαζαν να μην έχουν επιστρέψει πνευματικά από τη... Βιτόρια.

Ο Αρης έχει δεχτεί ουκ ολίγα χαστούκια τη φετινή περίοδο

και το ματς με τον Πανελλήνιο έμοιαζε μία καλή ευκαιρία να ανατρέψει το εις βάρος του κλίμα. Αλλωστε η χρόνιά μόνο τελειωμένη δεν είναι και το κίνητρο των κίτρινων είναι σίγουρα υψηλό. Οι παίκτες του Ντέιβιντ Μπλατ μπήκαν αποφασισμένοι στο παρκέ να επιβάλλουν το ρυθμό τους και το κατάφεραν.Καλή αρχή για Αρη, αλλά η μπίλια στο... μπλεΜέσα σε δύο λεπτά προηγήθηκαν με 7-0 χάρη σε καλάθι του Γουόλς, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και αποτελεσματικά και έχοντας ως αιχμή του δόρατος τον Ιαν Βουγιούκα πήραν το προβάδισμ