Ντόπες Τσιώλη στους παίκτες του ΠΑΣ

Το ηθικό των ποδοσφαιριστών του προσπάθησε να ανεβάσει ο Σάκης Τσιωλης, μετά τις δύο ήττες από Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ, σε παιχνίδια που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, χωρίς ο ΠΑΣ να μπορέσει να αποσπάσει έστω τις ισοπαλίες, αν και είχε τις ευκαιρίες να το κάνει.O Καρδιτσιώτης τεχνικός πριν την προπόνηση της Τρίτης μίλησε στους ποδοσφαιριστές του δίνοντας τους συγχαρητήρια για την απόδοση τους στο χθεσινό παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, ενώ τους τόνισε οτι αφήνουν τα δυο
παιχνίδια με ΠΑΟ και ΠΑΟΚ και βλέπουν τον αγώνα της ερχόμενης Κυριακής με τον Πανθρακικό."Συγχαρητήρια για την πολύ καλή απόδοση, το πάθος και την προσπάθεια που επιδείξατε στον αγώνα. Και συζητώ για το παιχνίδι , πέραν του πρώτου 25λεπτου που η ομάδα είχε πρόβλημα προσαρμογής στο γήπεδο και στον αντίπαλο.Στην συνέχεια το παιχνίδι ισορρόπησε και αν ήταν μια ομάδα που θα έπρεπε να βάλει γκολ, αυτή ήταν ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, εφ όσον σε τουλάχιστον 4-5 περιπτώσεις βρέθηκε σε προφανή θέση για γκολ.Μας μένει η πίκρα, καθότι όλοι θέλαμε να δώσουμε χαρά σε αυτόν τον κόσμο που αψήφησε το κρύο και ήρθε στο γήπεδο, αλλά τουλάχιστον, ευχαριστήθηκε από την προσπάθεια και την απόδοση και αυτό είναι παρήγορο.Προχωράμε και κοιτάμε το μέλλον. Αφήνουμε πίσω το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ και κοιτάμε το επόμενο με τον Πανθρακικό", ήταν τα λόγια του Τσιώλη προς τους παίκτες του.Απόντες από τον αγώνα με τον Πανθρακικό θα είναι ο Τόμας Ντε Βινσέντι που δηλώθηκε να εκτίσει την ποινή της μιας αγωνιστικής λόγω καρτών και οΘοδωρής Μπέριος που αποβλήθηκε χθες. Στα ευχάριστα είναι η επιστριφή του Κριστιάν Τσάβες.