Νίκησε με... άγχος ο Πανιώνιος

Εστω και δύσκολα ο Πανιώνιος έκαμψε την αντίσταση του Ικαρου Καλλιθέας και έμεινε στα... ψηλά πατώματα της βαθμολογίας της Α1. Οι νεοσμυρνιώτες επικράτησαν με 82-75, έχοντας σε καλή μέρα τους Παππά και Γιάνκοβιτς.O Ικαρος αιφνιδίασε τον Πανιώνιο και με την  καλή του άμυνα κατάφερε να προηγηθεί με 13-18 στην πρώτη περίοδο. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την εικόνα τους στη συνέχεια και με τρίποντο του Γιάνκοβιτς κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια για το ημίχρονο (41-37, 20`).Ο Ικαρος,
πάντως, δεν το έβαλε κάτω και παρέμεινε κοντά στο σκορ, δυσκολεύοντας ιδιαίτερα τον Πανιώνιο. Με τον Γιαννακίδη σε καλή μέρα, οι φιλοξενούμενοι έβαλαν... δύσκολα στην ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου, που είχε την ελάχιστη δυνατή διαφορά στο 30` (56-55).Πάντως, οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν ψύχραιμοι στην τελευταία περίοδο κι έστω και δύσκολα κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 82-75, έχοντας για κορυφαίους τους Παππά και Γιάνκοβιτς.Τα δεκάλεπτα: 13-18, 28-19, 15-18, 26-20.