Νίκη με... ανατροπή - εξπρές η Μπάγερν

Στην κορυφή της Bundesliga επέστρεψε η Μπάγερν, επικρατώντας 4-1 της Μάιντς στο Μόναχο για την 9η αγωνιστική. Νίκη και για την Ντόρτμουντ, 1-0 το Ανόβερο, διπλό στις καθυστερήσεις για τη Σάλκε στην έδρα της Μπράουνβσαϊγκ.Στο Μόναχο το ημίχρονο έκλεισε με τον Πάρκερ να βάζει μπροστά στο σκορ τη Μάιντς, ωστόσο η απάντηση της Μπάγερν ήταν άμεση και εντυπωσιακή στην εκκίνηση του δεύτερου μέρους, καθώς με τους Ρόμπεν στο 50' και Μίλερ στο 52' πήρε προβάδισμα με 2-1.Στο 69' ο Μάντζουκιτς
έκανε το 3-1, ενώ στο 82ο λεπτό ο Μίλερ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 4-1.Η Ντόρτμουντ, από την άλλη, χρειάστηκε μόλις ένα γκολ κι αυτό μόλις στο 4' (πέναλτι του Ρόις), για να νικήσει με 1-0 το Ανόβερο.Ματσάρα έγινε στο Μπράουνσβαϊγκ - Σάλκε, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 3-2 χάρη σε γκολ του Νεουστάντερ στο 1ο λεπτό των καθυτσερήσεων! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τους Αντεμί και Μπελαρμπί, ενώ η Σάλκε είχε ισοφαρίσει σε 1-1 και 2-2 με τους Μέιερ και Γκορέτζκα, αντίστοιχα.Στη Βρέμη, σ' ένα ματς με πολλές χαμένες ευκαιρίες, Βέρντερ και Φράιμπουργκ "κόλλησαν" στο 0-0, ενώ ισόπαλο 1-1 έληξε και το Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Νυρεμβέργη, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 50' με τον Κάντλετς και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με Ντρμιτς στο 86ο λεπτό.