Νίκη και κορυφή για τον Απόλλωνα!

Σπουδαία νίκη με 1-0 επί της Καβάλας πέτυχε ο Απόλλων Σμύρνης στη Ριζούπολη, στο ματς που έριξε την αυλαία στη 10η αγωνιστική της Football League.Με το "τρίποντο" αυτό η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη έπιασε στην κορυφή τον Εθνικό Γαζώρου με 18 βαθμούς, έχοντας μάλιστα και ματς λιγότερο!Το χρυσό τέρμα πέτυχε ο Χιντζίδης στο 25ο λεπτό. Στο φινάλε του ημιχρόνου είχε δοκάρι για την Καβάλα ο Μοκάκε.Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Κοτταράς, Κωνστανίνου, Χιντζίδης (46' Κρουσταλέλης), Δεληζήσης, Ιασωνίδης (18' Κύργιας), Τσεμπερίδης, Καμαρά, Τσιλιγκίρης, Διαμάντης, Κατσίκης (71' Μανιάς), Καραμαλίκης.Καβάλα (Κώστας Βασιλακάκης): Αποστολίδης, Γελαδάρης, Παγώνης, Τριποτσέρης, Μαραγκός, Ενσαλίβα, Μοκάκε (85' Οξύζογλου), Ντιέ, Χλωρός, Ντος Σάντος (54' Ποσίνκοβιτς), Μπρατσιάνι (75' Ντόσης).