Νίκη γοήτρου για Ρέιντζερς

Ο Αλούκο στο 11' έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, με την Σέλτικ να μένει με 10 παίκτες στο 29', καθώς ο Κορεάτης Ντου Ρι Τσα είδε απευθείας κόκκινη κάρτα. Οι καθολικοί έμειναν και με 9 παίκτες στο 57', όταν ο Γουανιάμα είδε επίσης κόκκινη κάρτα.Μετά από αυτά, οι προτεστάντες πέτυχαν δύο γκολ σε πέντε λεπτά με τους Λιτλ (72') και Γουάλας (77') να γράφουν το 3-0. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς είχε τελειώσει, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ύστατη προσπάθεια στα τελευταία λεπτά να το γυρίσουν!Στο 88' ο Μποκανέγκρα έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε, με τον Μπράουν να μειώνει σε 3-2 από την άσπρη βούλα για την Σέλτικ και τον Ρόουν στο 91' να γράφει το 3-2 αγχώνοντας τους γηπεδούχους, που εν τέλει πήραν τη νίκη γοήτρου στο σκωτσέζικο ντέρμπι.