Νέα γκέλα για Τότεναμ, την έπιασε η Νιούκαστλ!

19:03 9/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Τα Καναρίνια σκαρφάλωσαν στην 8η θέση με αυτή τη νίκη, την ώρα που τα Σπιρούνια έδωσαν το δικαίωμα στη Νιούκαστλ να τα πιάσουν στην 4η θέση, μετά τη νίκη με 2-0 επί της Μπόλτον.Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν και προηγήθηκαν με τον Πίλκινγκτον στο 13' μετά από μπέρδεμα μέσα στην περιοχή του Φρίντελ. Η Τότεναμ ισοφάρισε με τον Ντεφόου στο 33' έπειτα από εξαιρετική ασίστ του Λίβερμορ κι ενώ πίεζε για το γκολ της νίκης, ο Μπένετ στο 66' με εξαιρετικό σουτ από το ύψος της περιοχής
χάρισε τη νίκη στη Νόριτς.Την ήττα της Τότεναμ εκμεταλλεύτηκε η Νιούκαστλ, που με γκολ των Μπεν Αρφά και Σισέ επικράτησε 2-0 της Μπόλτον στο Σεντ Τζέιμς Παρκ και έπιασε τα Σπιρούνια στην 4η θέση. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη της Νιούκαστλ στην Premier League!Τεσσάρα η ΕβερτονΜε τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Εβερτον επικράτησε πολύ εύκολα με 4-0 της Σάντερλαντ, η οποία κατέρρευσε στο Γκούντισον Παρκ και δέχθηκε τρία γκολ σε έξι λεπτά. Τα τέρματα για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Γκουέγιε, Πίενααρ, Οσμάν και Ανιτσέμπε.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 33ης αγωνιστικής:Δευτέρα (9/4)Νιούκαστλ - Μπόλτον 2-0 (73' Μπεν Αρφά, 83' Σισέ)Τότεναμ - Νόριτς Σίτι 1-2 (33' Ντεφόου - 13' Πίλκινγκτον, 66' Μπένετ)Εβερτον - Σάντερλαντ 4-0 (52' Γκουέγιε, 75' Πίενααρ, 76' Οσμάν, 81' Ανιτσέμπε)19:30GR Αστον Βίλα - Στόουκ Σίτι  22:00GR Φούλαμ - ΤσέλσιΤρίτη (10/4)22:00GR Μπλάκμπερν - ΛίβερπουλΤετάρτη (11/4)21:45GR Μάντσεστερ Σ. - Γουέστ Μπρομ  21:45GR Γουίγκαν - Μάντσεστερ Γ.  21:45GR Γουλβς - Αρσεναλ  22:00GR ΚΠΡ - Σουόνσι Σίτι