Νέα φιλική ήττα για την Αργεντινή, 1-2 από την Πολωνία

20:41 5/6/2011 - Πηγή: Sport.gr
Ακόμα μία ήττα γνώρισε η εθνική Αργεντινής, κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας της για το Κόπα Αμέρικα του επόμενου μήνα, το οποίο και θα φιλοξενήσει, αυτή τη φορά από την Πολωνία με 1-2. Ο Σέρχιο Μπατίστα δεν έχει στη διάθεσή του τα μεγάλα αστέρια της ομάδας, αλλά μόνο τους παίκτες που αγωνίζονται στο αργεντίνικο πρωτάθλημα, οι οποίοι μάλιστα δεν έχουν δώσει ιδιαίτερα θετικά δείγματα, καθώς λίγες ημέρες νωρίτερα η μπιανκοσελέστε ηττήθηκε με 1-4 από τη Νιγηρία, σε ένα ματς όμως για το οποίο υπάρχουν υποψίες ότι ήταν στημένο.Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Μιερζέγεφσκι άνοιξε το σκορ για την Πολωνία στο 26ο λεπτό. Ο Ρούμπεν ισοφάρισε σε 1-1 λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης (47`), αλλά ο Μπρόζεκ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 67`.