Μίτσελ: Σηκώστε κεφάλι

Προσπάθειες να υψώσει το ηθικό των παικτών του Ολυμπιακού, μετά τη βαριά ήττα από την Παρί Σεν Ζερμέν, κάνει τις τελευταίες ώρες ο Μίτσελ."Δεν θέλω σκυμμένα κεφάλια. Μη σας παίρνει από κάτω. Κάναμε μια πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο. Πρέπει να χτίσουμε σε αυτό το ημίχρονο που κάναμε. Παίξαμε κόντρα σε μία πολύ μεγάλη ομάδα. Την καλύτερη του ομίλου. Ομως
εμείς για 45 λεπτά τους παίξαμε στα ίσα και ήμασταν καλύτεροι. Παίξατε τόσο καλά που ήθελα να μπω να παίξω κι εγώ μαζί σας. Εεάν έχουμε τέτοιο πρόσωπο, θα μπορέσουμε να προκριθούμε στην επόμενη φάση", είπε μεταξύ άλλων στους ποδοσφαιριστές του, βλέποντάς τους απογοητευμένους για τον τρόπο που ήρθε η ήττα από τη γαλλική ομάδα.Οσον αφορά τη συνέχεια, το βάρος πέφτει πλέον στο επόμενο παιχνίδι, το οποίο είναι με αντίπαλο τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο για την 5η αγωνιστική.Ο Ισπανός τεχνικός προσπαθεί να κρατήσει σε εγρήγορση τους παίκτες, τονίζοντάς τους ότι δεν θα είναι εύκολο, αφού ο Παναιτωλικός νίκησε εύκολα 2-0 τον φιλόδοξο για τίτλο φέτος, ΠΑΟΚ. Από 'κει και πέρα προσανατολίζεται σε αλλαγές στο αρχικό σχήμα, ώστε κάποιοι να πάρουν ανάσες. Είναι πολύ πιθανό στο Αγρίνιο να δούμε δίδυμο στα χαφ τους Γιαταμπαρέ - Εντινγκά, τον Χολέμπας στο αριστερό άκρο της άμυνας και τον Σαβιόλα στην επίθεση.