Μεσημεριανό... γεύμα για Μπάρτσα (vid.)

Για μεσημεριανό έφαγε η Μπαρτσελόνα τη Χετάφε, την οποία και συνέτριψε 6-1 για την 23η αγωνιστική της Primera Division.To πάρτι στο Καμπ Νου ξεκίνησε από το 6' όταν ο Αλέξις έκανε το 1-0, ενώ το ημίχρονο έκλεισε 2-0, με τον Μέσι να έχει σκοράρει από το 13ο λεπτό.Στην επανάληψη η ομάδα του Τίτο Βιλανόβα ήταν καταιγιστική. Στο 58' ο Βίγια έκανε το 3-0, στο 79' ο Τέγιο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 και στο 83' ο Βάσκεθ πέτυχε το γκολ της τιμής για τη Χετάφε.Το ματς έληξε με δύο γκολ για τους καταλανούς. Στο 90' ο Ινιέστα έκανε το 5-1 και στις καθυστερήσεις ο Πικέ διαμόρφωσε το τελικό 6-1 για τη Μπάρτσα, η οποία έφτασε τις 20 νίκες σε 23 παιχνίδια (10-1-0 εντός έδρας και 10-1-1 εκτός).Με τα έξι γκολ έφτασε τα 78 στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας πετύχει 20 περισσότερα από την δεύτερη καλύτερη επίθεση, που είναι της Ρεάλ (58).