Μέλμπεργκ: Είχαμε κενά, αλλά και καλά διαστήματα

Στην κούραση από την προετοιμασία, τα διαδοχικά ματς και τα ταξίδια απέδωσε ο Ολαφ Μέλμπεργκ τα κενά διαστήματα στο παιχνίδι του Ολυμπιακού. Ο σουηδός δεν ανησύχησε με τα πέντε τέρματα, που δέχθηκε η ομάδα του, καθώς τόνισε πως αυτά συμβαίνουν στα φιλικά προετοιμασίας και επεσήμανε πως αυτό το διάστημα δεν είναι εφικτό να αποδίδει η ομάδα το ίδιο καλά και στα 90 λεπτά του αγώνα. "Πραγματικά δεν ξέρω τι έφταιξε και δεχθήκαμε 5 γκολ. Ξεκινήσαμε καλά.
Είχαμε κάποια καλά διαστήματα. Είχαμε όμως και κενά διαστήματα, όπως στο πρώτο ημίχρονο που δεχθήκαμε δύο γκολ και άλλα 15-20 λεπτά στο δεύτερο που δεχθήκαμε 3 γκολ", είπε αρχικά ο Μέλμπεργκ και πρόσθεσε."Πάντως, δεν πρέπει να ανησυχούμε ιδιαίτερα. Αυτά είναι τυπικά πράγματα , συμβαίνουν στην προετοιμασία. Κάναμε πολύ σκληρή δουλειά εδώ. Ήταν μια εβδομάδα με πολλά ταξίδια και κούραση. Να ταξιδεύουμε και να παίζουμε συνεχώς αγώνες, είναι δύσκολο.Χθες παίξαμε, στη συνέχεια πήγαμε στο ξενοδοχείο και σήμερα ξαναπαίξαμε. Όλα αυτά δεν είναι ιδανικά για να αποδώσουμε και να παίξουμε το ίδιο καλά για 90 λεπτά. Είδαμε κάποια πράγματα, κάναμε ευκαιρίες, πετύχαμε πολλά γκολ, ήμασταν μαχητικοί για 90 λεπτά. Προσπαθήσαμε και μέσα από τη δουλειά θα έρθουν τα αποτελέσματα".