Με υπογραφή... Μέσι (vid.)

Με τον Λιονέλ Μέσι να σημειώνει δύο γκολ, η Μπαρτσελόνα νίκησε εύκολα και... ξεκούραστα με 3-1 τη Σαραγόσα και συνέχισε την αήττητη πορεία της στην Primera Division.Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής η Μπάρτσα ξεπέρασε άνετα και το εμπόδιο της Σαραγόσα, με τον Μέσι να ανοίγει το σκορ στο 16`.Στο 24` ο Μοντάνες ισοφάρισε για την Σαραγόσα, αλλά η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε για πολύ, καθώς ο Σονγκ έβαλε
και πάλι μπροστά την Μπάρτσα, τέσσερα λεπτά αργότερα (28`).Ο Λιονέλ Μέσι ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 3-1 για την Μπαρτσελόνα, σκοράροντας στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης.Η ομάδα της Καταλονίας έφτασε έτσι τους 34 βαθμούς και οδηγεί χωρίς πρόβλημα την κούρσα στην Primera Division.Το πρόγραμμα και οι σκόρερ της 12ης αγωνιστικήςΣάββατο (17/11)Οσασούνα - Μάλαγα  0-0Βαλένθια - Εσπανιόλ  2-1 (16` Βιέρα, 90` Σολδάδο - 31` Λόνγκο)Μπαρτσελόνα - Σαραγόσα 3-1 (16`, 60` Μέσι, 28` Σονγκ - 24` Μοντάνες)Ρεάλ Μαδρίτης - Αθλέτικ Μπιλμπάο Κυριακή (18/11)13:00 Ντεπορτίβο Λα Κορούνια - Λεβάντε 17:00 Θέλτα - Μαγιόρκα 18:50 Χετάφε - Βαγιαδολίδ 20:45 Γρανάδα - Ατλέτικο Μαδρίτης 22:30 Σεβίλη - Μπέτις 22:30 Ρεάλ Σοσιεδάδ - Ράγιο Βαγεκάνο