Με το... χέρι του Μακρή, ο ΟΦΗ πήρε το "Χ" στην Κομοτηνή

Με αντικανονικό γκολ του Μακρή (σκόραρε με το χέρι), ο ΟΦΗ πήρε το βαθμό (1-1) στην Κομοτηνή απέναντι στον καλύτερο Πανθρακικό, που δικαίως φωνάζει για το τέρμα της ισοφάρισης των Κρητικών.O Άκης Μάντζιος παρέταξε τον Πανθρακικό με τον Σέρεμετ κάτω από τα δοκάρια, τους Παπαγεωργίου, Μίκουλιτς, Ζος και Ντίογκο στην άμυνα, τους Λαδάκη και Ρομέου αμυντικά
χαφ, τους Κάσες και Μπαϊκαρά εξτρέμ και τον Τζάνη πίσω από τον Ζεκίνια, που ξεκίνησε στην κορυφή ελλείψη του τραυματία Ιγκόρ.Ο Παύλος Δερμιτζάκης κατέβασε τον ΟΦΗ με τον Δασκαλάκη στην εστία, τους Μπούρμπο, Ζβασίγια, Τριποτσέρη, Μιλιάζες στην άμυνα, στην μεσαία γραμμή τους Μακρή-Βερόν, ελεύθερος το Ζε Εντουάρντο, αριστερά τον Φραγκουλάκη, δεξιά τον Περογαμβράκη και στην κορυφή τον Παπάζογλου. Ο Πανθρακικός εκμεταλλεύτηκε μια στιγμή αδράνειας στην άμυνα του ΟΦΗ και άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του Ρομέου. Ο Κάσες εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, ο Παπαγεωργίου έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο Ρομέου τη δεύτερη κάνοντας το 1-0 για την ομάδα της Κομοτηνής.   Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 50ό λεπτό ο ΟΦΗ ισοφάρισε με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για παράβαση! Συγκεκριμένα, ο Φραγκουλάκης εκτέλεσε το φάουλ, στη φάση μπαίνει ο Μακρής με υψωμένο χέρι και τη στέλνει στα δίχτυα! Οι Θρακιώτες διαμαρτυρήθηκαν, αλλά ο ρέφερι έδειξε σέντρα...Στο 54' ο Δασκαλάκης απέκρουσε σε κόρνερ επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ από τον Κάσες, ενώ κεφαλιά του Ζος (66'), φάουλ του Τζάνη (76'), σουτ του Μπαϊκαρά (80') έφυγαν λίγο άουτ, με τον Πανθρακικό να ασκεί πίεση για το γκολ της νίκης, αλλά να μην τα καταφέρνει...Στο 88' είχε καλή στιγμή ο ΟΦΗ για να "κλέψει" το ματς όταν ο Περογαμβράκης δυο φορές, Μακουκούλα και Κουτσιανικούλης δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Σέρεμετ με το 1-1 να παραμένει μέχρι το φινάλε, με τον Μακρή να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 93ο λεπτό...ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Μίκουλιτς, Ζεκίνια (77’ Κατσικοκέρης), Λαδάκης (50’ Εμπόου), Ζος, Κασές (68’ Μερίνο), Μπαϊκαρά, Τζάνης, Ντος Σάντος.ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Βερόν, Τριποτσέρης, Παπάζογλου (82’ Μακουκούλα), Ζε Εντουάρντο (54’ Κουτσιανικούλης), Ζβασίγια, Περογαμβράκης, Μπούρμπος, Φραγκουλάκης (67’ Λαμπρόπουλος), Μακρής, Μιλιάζες.