Με γκολ του Κράουτς, 1-0 η Τότεναμ τη Μίλαν στο Σαν Σίρο

Σπουδαία νίκη που της δίνει προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League πανηγύρισε η Τότεναμ. Με γκολ του Πίτερ Κράουτς, τα Σπιρούνια επικράτησαν με 1-0 της Μίλαν στο Σαν Σίρο σε ένα μέτριο ματς και πλέον κρατούν την τύχη στα χέρια τους έχοντας τον επαναληπτικό στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν. Ακυρώθηκε γκολ του Ιμπραΐμοβιτς
στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων για επιθετικό φάουλ στον Ντόουσον. Δυνατά η Τότεναμ, άτυχος ο Αμπιάτι
Στον βαρύ λόγω των συνεχών βροχοπτώσεων αγωνιστικό χώρο του Σαν Σίρο, η Τότεναμ ξεκίνησε πιο δυνατά επιβάλλοντας τον ρυθμό της, να και η απουσία του Γκάρεθ Μπέιλ ήταν αισθητή.Μίλις στο πρώτο λεπτό ήρθαν οι πρώτες γκρίνιες, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για πέναλτι για χέρι του Νέστα, αλλά οι φωνές γρήγορα ξεχάστηκαν όσο η ομάδα του Χάρι Ρέντναπ συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.Η Μίλαν, αν και στατιστικά είχε την κατοχή της μπάλας, αδυνατούσε να βρει ρυθμό και τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα όταν ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι αναγκάσ