Με δύο γκολ του Μπάλαμπαν, ο Πανιώνιος επικράτησε 2-0 του Αστέρα στην Τρίπολη

07:21 6/8/2010 - Πηγή: Sport.gr

Με τον Μπόσκο Μπάλαμπαν να βρίσκεται σε μεγάλα κέφια ο Πανιώνιος επικράτησε 2-0 του Αστέρα στην Τρίπολη σε φιλικό παιχνίδι, το οποίο παρακολούθησαν 800 θεατές. Ο κροάτης φορ πέτυχε δύο τέρματα με κεφαλιά στο δεύτερο ημίχρονο και χάρισε τη νίκη στους κυανέρυθρους.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε δίχως γκολ, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες μόνο από κάποιες

ατομικές ενέργειες των ποδοσφαιριστών τους. Στο δεύτερο μέρος μίλησε η ποιότητα του Μπάλαμπαν.

Στο 53' μετά από εκτέλεση φάουλ του Κούκετς, ο Μπάλαμπαν με ωραία κεφαλιά-ψαράκι θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα κάνοντας το 0-1. Στο 68' μετά από σέντρα του Μανιάτη και πάλι ο κροάτης με κεφαλιά γράφει το 0-2.

Αστέρας Τρίπολης : Ντεγκρά (45' Αναστασόπουλος), Αργυρόπουλος (70' Ρούμπιλ), Φυτανίδης, Μπαρτολίνι, Πιπίνης (45' Ουριμπάρι), Μπαστία, Κερ (80' Μπακασέτας), Καρέρα, Ρίος (72' Φορτούνης ), Ουντότζι (45' Ροζέριο), Ρομπέρτο (61' Ιβάνοφ)

Πανιώνιος : Μπέλιτς, Γιόνσον (45' Κοντοές),