Με χατ-τρικ του Νίνο η Τενερίφη επικράτησε με 3-2 της Χερέθ και ελπίζει για παραμονή

Μία νίκη-χρυσάφι στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή πέτυχε η Τενερίφη, που επικράτησε με 3-2 της Χετάφε και απέχει έναν βαθμό από τη σωτηρία. Χερέθ και Ράσινγκ Σαναντέρ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, ενώ χωρίς γκολ και νικητή έληξαν οι αναμετρήσεις Ντεπορτίβο-Αλμερία και Μάλαγα-Βαγιαδολίδ.

Με χατ-τρικ του Νίνο, η Τενερίφη κέρδισε με 3-2 τη Χετάφε και έκανε ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην Primera Division.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11’ αλλά με δύο γκολ του Νίνο στο 30ο και στο 69ο λεπτό, η ομάδα του Ολτρα πέρασε μπροστά στο σκορ με 2-1. Ο Κασκέρο ισοφάρισε σε 2-2 στο 75’ αλλά πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Νίνο έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Συναρπαστικός σε εξέλιξη ήταν ο αγώνας στο Μουνιθιπάλ ντε Τσαπίν, ο οποίος έληξε ισόπαλος 2-2. Η Χερέθ άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό και ο Τσίτε ισοφάρισε για τους φιλοξενουμένους στο 44’. Ο ίδιος παίκτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-1 για