Με 59-67 επικράτησε ο Πανιώνιος του Πανελλήνιου στο Χαλκιοπούλειο, για την 4η αγωνιστική της Α1

Ενα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τον Πανιώνιο, για να πετύχει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 μπάσκετ και να φύγει θριαμβευτής από το Χαλκιοπούλειο, όπου επικράτησε 59-67 του Πανελλήνιου για την αγωνιστική. Χάρη σε ένα ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο από τους Ελονού και Παπαμακάριο, το συγκρότημα της Νέας Σμύρνης έσπασε το ρόδι στο φετινό πρωτάθλημα και παρά τις σημαντικές απουσίες των Γιαννόπουλου και ΜακΛίοντ, μπόρεσε να πανηγυρίσει τη νίκη, η οποία ενισχύει τόσο βαθμολογικά, όσο και ψυχολογικά την
ομάδα. Οι γηπεδούχοι από την άλλη, δεν μπόρεσαν ούτε τώρα να πάρουν την πρώτη τους νίκη στο Χαλκιοπούλειο, αφού... έσβησαν μηχανές στο τέλος και αναγκάστηκαν στην ήττα, την τρίτη συνολικά στο πρωτάθλημα.Στα ίσια το παιχνίδι
Ενα απόλυτα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο προσέφεραν οι δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ένα ελαφρό προβάδισμα, χάρη στις εμπνεύσεις των Μπάιαρς και Μπράουν. Οι δύο αμερικάνοι ανέλαβαν τον ρόλο του καθοδηγητή στο παιχνίδι, φτάνοντας το σκορ στο 2