Με... 3άρα επιστρέφει στην Θεσσαλονίκη ο Αρης

Αήττητος επιστρέφει στην Θεσσαλονίκη ο Αρης, αφού και στο τρίτο του φιλικό επί βουλγαρικού εδάφους βγήκε νικητής κερδίζοντας με 3-0 με την Μπότεφ Βράτσα. Παρουσία του Σαλόζι Ουντότζι, που βρέθηκε στις κερκίδες του γηπέδου, οι κίτρινοι αν και δεν είχαν καλή παρουσία σε ολόκληρο το 90λεπτο έφτασαν εύκολα στη νίκη με γκολ των Αγγελούδη, Ρένια και Τσουκάνη.Οι
κίτρινοι εμφανίστηκαν ως επί το πλείστον νωχελικοί και προβλέψιμοι, δέχθηκαν πίεση από τους Βούλγαρους, αλλά με ένα καλό εικοσάλεπτο (60'-80') κατάφεραν να αφήσουν σχετικά καλές εντυπώσεις προς το τέλος της αναμέτρησης. Ο Αρης προηγήθηκε με το... καλησπέρα στην αναμέτρηση, αφού προτού καλά-καλά συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα, ο Σουνάς βρήκε με κάθετη πάσα τον Αγγελούδη και αυτός με δυνατό σουτ έκανε το 1-0.Οι κίτρινοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και μέχρι να βγει το ημίχρονο έψαξαν κι άλλο γκολ, έχοντας 7-8 ακόμα τελικές προσπάθειες, δίχως, ωστόσο να βρουν στόχο.Η Μπότεφ απείλησε για πρώτη φάση στο 48', με την κεφαλιά του Αλιόσεφ, την οποία απέκρουσε εντυπωσιακά ο Διούδης σε κόρνερ, ενώ στο 55' λίγο έλειψαν να ισοφαρίσουν, καθώς οι Βούλγαροι είχαν δοκάρι με τον Κίροφ.Μετά τις μαζεμένες αλλαγές που έκανε ο Χατζηνικολάου στο 60ό λεπτό ο Αρης ανέβασε την απόδοσή του και έφτασε στην επίτευξη δύο τερμάτων μέσα σε 7 λεπτά. Στο 69' δυνατό σουτ του Μανιά, η μπάλα προσκρούει στα σώματα, αλλά με δεύτερη προσπάθεια, τη γυρίζει στον Ρένια, ο οποίος δεν έχει πρόβλημα να νικήσει τον τερματοφύλακα της Μπότεφ κάνοντας το 2-0.Και στο 76' ύστερα από σέντρα του Καραγιάννη, ο σωστά τοποθετημένος Τσουκάνης, με εξαιρετική κεφαλιά, σκοράρει για τρίτη φορά γράφοντας το τελικό 3-0 για τους Θεσσαλονικείς. Αρης: Διούδης (63' Γκέλης), Ηρακλής (61' Έλσνερ), Μαργαρίτης (61' Λεμονής), Γκόλιας (61' Νταμαρλής), Κύργιας (61' Πουλίδο), Παπαδόπουλος (61' Αντωνιάδης), Τριανταφυλλάκος (46' Οικονομόπουλος), Σουνάς (61' Τσουκάνης), Σταυρόπουλος (61' Ρένια), Κοτσαρίδης (61' Καραγιάννης), Αγγελούδης (61' Μανιάς).Μπότεφ Βράτσα: Γιανάτσκοφ, Νικόλοφ, Σάβιτς, Αλιόσεφ, Πέιτσεφ, Βέλεφ, Βαλέρεφ, Τσόνεφ, Ίλιεφ, Κοέν, Κακάλοφ.