Με 3-0 επικράτησε η Κερατέας της ΕΑ Λαρίσης, για την 3η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών

Μόνο στο τρίτο σετ τα βρήκε σκούρα η Κερατέα, η οποία κατά τα άλλα δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να πάρει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 3-0 της ΕΑ Λαρίσης, για την αγωνιστική της Α1 γυναικών. Τα κορίτσια του Θανάση Ντζαφέρη χάρη στο σερβίς τακτικής, αλλά και τα υψηλά ποσοστά στην υποδοχή, προηγήθηκαν στα δύο πρώτα σετ,
με το παιχνίδι όμως να χαρακτηρίζεται από αρκετά λάθη, κυρίως από τις παίκτριες της Λάρισας. Από πλευράς γηπεδούχων, κορυφαία ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι η διαγώνιος Μιλένα Νέσιτς, αλλά και η πασαδόρος Ντιάνα Φερέιρα, που έστρωσε πολύ όμορφα το παιχνίδι στις συμπαίκτριές της. Η αντίσταση των φιλοξενούμενων αυξήθηκε μόνο στο τρίτο σετ, όπου όμως η Κερατέα, συνεχίζοντας με ανεβασμένη ψυχολογία, καθάρισε και εκεί με 26-24."Κρατάμε μόνο τη νίκη"Ο τεχνικός των νικητών, Θανάσης Ντζαφέρης, δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα: "Περιμέναμε πολύ το πρώτο ματς παιχνίδι μπροστά στον κόσμο μας. Αυτό μας άγχωσε και μας προκάλεσε νεύρα χωρίς να υπάρχει λόγος. Κάναμε δύο