Λούα Λούα: Τίποτα δεν τέλειωσε

Ευχαριστημένος από το γκολ που πέτυχε, αλλά όχι και από το τελικό αποτέλεσμα εμφανίστηκε ο σκόρερ της Ομόνοιας, Λομάνα Λούα Λούα μετά το 1-1 με τη Σάλτσμπουργκ. Στο ίδιο μήκος κύματος κινήθηκε και ο Τάκης Λεμονής, που στάθηκε και στις χαμένες ευκαιρίες του δευτέρου ημιχρόνου.

"Η Σάλτσμπουργκ παρουσιάστηκε πιο έτοιμη από εμάς και αυτό ήταν ξεκάθαρο. Σίγουρα δεν έπρεπε να δεχθούμε το γκολ, όμως το λάθος έγινε και αυτά συμβαίνουν

στο ποδόσφαιρο. Πάμε στην Αυστρία με αισιοδοξία και αυτοπεποίθηση και πιστεύουμε ότι μπορούμε να προκριθούμε.

Τίποτα δεν τελείωσε. Πρέπει να χτίσουμε στην Αυστρία πάνω σε αυτό το γκολ που πετύχαμε για να μπορέσουμε να πάρουμε την πρόκριση. Θέλουμε πολύ να συνεχίσουμε στην Ευρώπη, διότι το Champions League είναι μια μεγάλη διοργάνωση", εξήγησε ο κονγκολέζος που κράτησε ζωντανή την ομάδα του Τάκη Λεμονή, χάρη στο γκολ που πέτυχε από το σημείο του πέναλτι στο 91ο λεπτό.

Από την πλευρά του, ο έλληνας τεχνικός δήλωσε: "Το 1-1 δεν είναι τ